BOLITOR PER PRODHIMIN E UJIT SANITAR

Te gjitha kategorite

 • Te gjitha kategorite
 • TELEFONA & AKSESORE
 • Huawei
 • Honor 4X
 • Honor 5X
 • Honor 7
 • Honor 8
 • Honor 8 Lite
 • Huawei P6
 • Huawei P7
 • Huawei P8
 • Huawei P8 Lite
 • P8 Lite 2017
 • Huawei P9
 • Huawei P9 Plus
 • P20 LITE
 • Huawei Mate 7
 • Huawei Mate S
 • iPhone
 • iPhone 5
 • Iphone 5C
 • iPhone 5S
 • Iphone SE
 • iPhone 6
 • iPhone 6+
 • iPhone 6S
 • iPhone 6S+
 • iPhone 7
 • iPhone 7+
 • iPhone 8
 • iPhone 8+
 • iPhone X
 • SONY
 • SONY Z
 • SONY Z1
 • SONY Z2
 • SONY Z3
 • SONY Z5
 • SONY XA
 • Z ULTRA
 • Xiaomi
 • Redmi 2
 • Redmi 3
 • Redmi 4A
 • Redmi 4X
 • Redmi note 2
 • Redmi Note 3
 • Redmi Note 4
 • Redmi Note 4x
 • Redmi Note 5
 • Redmi Note 6 Pro
 • Redmi 6Pro/A2 Lite
 • Redmi S2/Y2
 • Xiaomi MI A1
 • Xiaomi MI A2
 • Xiaomi MI 5
 • Xiaomi MI 6
 • Xiaomi MI F1
 • LG
 • LG G2
 • LG G3
 • LG G4
 • LG G5
 • NEXUS 4
 • X POWER
 • ELEKTRONIKE
 • Seria S
 • A6 2018
 • Samsung galaxy s3
 • Samsung Galaxy S3 mini
 • Samsung Galaxy S4
 • Samsung Galaxy S4 mini
 • Samsung Galaxy S5
 • Samsung galaxy s5 mini
 • Samsung Galaxy S6
 • Samsung Galaxy S6 Edge
 • Samsung Galaxy S6 Edge plus
 • Samsung Galaxy S7
 • Samsung Galaxy S7 Edge
 • Samsung J8 2018
 • Samsung A5 2016
 • Samsung A7 2016
 • Samsung A8 2016
 • Seria J
 • J2 Pro 2018
 • J4 2018
 • J6 2018
 • Seria J1
 • Seria J2
 • Seria J3
 • Seria J5
 • Seria J7
 • Te ndryshme
 • Note 3
 • Note 4
 • Note 5
 • Tableta
 • Seria N P T
 • SHTEPIA
 • Kondicionim
 • Ngrohje
 • Uje sanitar
 • SIGURIA
 • KOMPJUTER & ZYRE
 • Laptop
 • Desktop
 • Workstation
 • BUKURIA & FLOKET
 • Samsung
 • VESHJE PER MESHKUJ
 • BLUZA SPORTIVE
 • POLO PER MESHKUJ
 • SPORT
 • AKSESORE
 • KEPUCE & CANTA
 • FEMIJET & BEBA
 • LODRA & HOBI
 • VESHJE PER FEMRAT
 • BLUZA PER FEMRA
 • FUSTANE
 • KEMISHE PER FEMRA
 • PALLTO
 • XHUPA PER FEMRA
 • AKSESORE

More views

BOLITOR PER PRODHIMIN E UJIT SANITAR


Gjendja: Magazine

Specifikimet e artikullit Kalido është një nga sistemet më ekonomike për ngrohjen e ujit për përdorim familjar. Pompë ngrohëse me efikasitet të lartë për prodhimin e ujit të ngrohtë shtëpiak me marrjen e ajrit në natyrë deri në - 10°C tem...


218,699Leke

239,999Leke

Porosit me whatsapp

Tags: BOLITOR PER PRODHIMIN E UJIT SANITAR

Specifikimet e artikullit

Kalido është një nga sistemet më ekonomike për ngrohjen e ujit për përdorim familjar. 

Pompë ngrohëse me efikasitet të lartë për prodhimin e ujit të ngrohtë shtëpiak me marrjen e ajrit në natyrë deri në - 10°C temperaturë  e  jashtme. Duke përdorur energjinë e rinovueshme që vjen nga ajri, njësia është jashtëzakonisht e suksesshme me shpenzime të ulëta.  Efikasiteti i saj mund të jetë deri në 3-4 herë më i lartë se kaldaja konvencionale me gaz Struktura e saj është jashtëzakonisht kompakte dhe elegante në dizajn, është  e  përshtatshëm për instalimet të brendshme.


Transporti |Nepermjet Postes Shqiptare brenda 24-72 h

Pagesa        ||||CASH

Kthimi         |Pa pagese brenda 48 oreve

Siguria     | Blerje e sigurt.


Modelet në dispozicion:

Për të përshtatur nevojat e ndryshme të instalimit, njësia është e disponueshme në 3 versione:

CALIDO:

Standard që siguron pompën e nxehtësisë dhe rezistencën elektrike si burime ngrohëse.

CALIDO - S:

Me spirale ndihmëse për përdorim në kombinim me panele diellore

CALIDO – D:

Me serpentinë të dyfishtë që të ketë në të njëjtën kohë tre burime energjie

 

Karakteristika teknike

·         Depozita çeliku me shtresë të dyfishtë

·         Anodë e magnezit anti-korroduese  për të siguruar jetëgjatësine e bolitorit.

·         Izolimi termik me poliuretan me dendësi të lartë.

·         Mbulese e sipërme plastike me izolim termik.

·         Kompresor me efikasitet të lartë me ftohës R410A

·         Rezistenca elektrike e disponueshme në njësi si back-up (me termostat të integruar me sigurese temperature 90°C) që siguron ujë të vazhdueshëm të nxehtë në temperaturë konstante edhe në temperatur të ulta  të dimrit.

·         Pajisje të sigurisë për presion të lartë dhe të ulët të gazit

·         Valvul elektronike e zgjerimit për një kontroll të saktë

·         Celës ON – OFF për të ndezur pajisjen

·         Cikël automatik për disifektimin e ujit.

 


 

Vellimi në depozitë

Kapaciteti

Fuqia perthithese

COP

Niveli I zhurmes

Fryrja

Diametri I tubit

Pesha

Dimensionet

 

lt

w

w

W/W

dB(A)

m3/h

mm

kg

mm

200

228

1870*(+1200**)

503*(+1200**)

3,72*

46

450

177

326

ϕ654x1638

200-S

220

1870*(+1200**)

503*(+1200**)

3,72*

46

450

177

333

ϕ654x1638

200-D

217

1870*(+1200**)

503*(+1200**)

3,72*

46

450

177

338

ϕ654x1638

300

286

1870*(+1200**)

503*(+1200**)

3,72*

46

450

177

392,5

ϕ654x1888

300-S

278

1870*(+1200**)

503*(+1200**)

3,72*

46

450

177

399,5

ϕ654x1888

300-D

273

1870*(+1200**)

503*(+1200**)

3,72*

46

450

177

402,5

ϕ654x1888


  


Shkruaj nje recension

Lutemi Hyr ose regjistrohu qe te shkruash nje recension

Produkte te ngjashme

Produkte te reja

Ore dixhitale fashion per femra/meshkuj
Zbritje
New
Fish Ugreen USB 3.1 Type C to USB C per Samsung S9 S8 Note 9,MacBook Pro
Zbritje
New
Fish Ugreen PD 60 USB C to USB C 3.1 per Samsung Galaxy S10 S9 3A,Macbook
Zbritje
New
Kllef per aksesore ,airpods, kufje bluetooth, usb etj
Zbritje
New
 Adapter Ugreen per celulare Micro usb- usb C per Huawei Xiaomi Samsung Galaxy A7
Zbritje
New
Ugreen Adapter Usb 4.0 per pajisje me bluetooth si : boks, mouse, tastjere
Zbritje
New
Fish karikimi Ugreen USB Type C per Samsung S9 S8 Xiaomi mi9 Redmi note 7,fast charger 100cm
Zbritje
New
Fish Ugreen USB 3.1 Type C - USB C per Samsung S9 S8 Note 9 Quick Charge, 100cm
Zbritje
New
Fishe Micro Usb Ugreen 150cm
Zbritje
New